Lipiec 2004

W lipcowym numerze m.in.:

Wielkie serca małych dzieci

Pierwszy Rodzinny Dom Dziecka w Bochni założył Marek Romański. Powstał on pod koniec zeszłego roku i funkcjonuje jako jedyna taka placówka na terenie byłego województwa tarnowskiego. Pod opieką Państwa Romańskich jest sześcioro dzieci. Ich dom tętni teraz życiem, dzieci biegają zadbane, zadowolone i uśmiechnięte.

Bliżej tankowania czy odszkodowania.

Tankownia to nazwa doskonale znana mieszkańcom Bochni i okolicznych miejscowości. Wokół niej powstały niezliczone legendy, plotki, domysły i podejrzenia. Niektórzy twierdzili, że jest ona wynikiem korupcji w bocheńskich władzach. Większości jednak nazwa stacji paliw przy ulicy Proszowskiej w Bochni kojarzy się z ułomnością polskiego prawa, z nieporadnością i błędnymi decyzjami urzędników, a także z ludzką zawiścią...

Na straży naszego zdrowia cz. II

Dalszy ciąg historii o powołanej do życia 50 lat temu Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Tym razem z rozmowy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym dowiadujemy się m. in. jak dawniej Chińczycy uodparniali się na ospę, dlaczego Amerykanie dokończyli budowę Kanału Panamskiego, jak mikroby wpływały na politykę, w jaki sposób bakterie służą do badań w inżynierii genetycznej?

Ponadto:

Bocheńskie inwestycje

Awaria prądu

Obrażone kapele i niezawodna Maryla...

Bank bliski ludziom.

i wiele więcej....


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp