Wrzesień - Październik

 

W numerze m.in.:

Z obrad Rady Miasta

Wyższe diety radnych, sprzedaż kamienicy przy ul. Rynek 13, nadanie nazwy drodze KN-2 oraz kwestia rozwiązań komunikacyjnych na skrzyżowaniu ulic Proszowska, Partyzantów, 20-go Stycznia to główne tematy poruszone podczas sesji Rady Miasta w Bochni (25 sierpnia).

 

Galeria Rondo bez ronda?

Już po raz kolejny podczas obrad Rady Miasta Bochni powrócił problem rozwiązań komunikacyjnych w pobliżu powstałej w ubiegłym roku Galerii Rondo. W myśl porozumienia zawartego we wrześniu 2009 roku między ówczesnym burmistrzem Bochni Bogdanem Kosturkiewiczem, a przedstawicielem inwestora – firmy CD Locum 31 grudnia 2011 roku upływa bowiem termin wykonania na skrzyżowaniu ulic Proszowska, Partyzantów, 20-go Stycznia ronda. Termin nieodległy, a prac żadnych nie widać. I wszystko wskazuje, iż w najbliższym czasie ich nie będzie. Firma CD Locum uważa bowiem, że wywiązała się ze swoich zobowiązań.

 

Historia bocheńskiej piłki (1921 – 1939)

Początki profesjonalnego sportu w Bochni sięgają 1921 roku. Właśnie wtedy na przełomie lata i jesieni w domu obok stacji kolejowej Henryk Reguła wraz z sześcioma synami postanowili założyć drużynę piłki nożnej.

 

Gminy świętowały

Przedstawiamy relacje z obchodów dni poszczególnych gmin powiatu bocheńskiego.

 

Rockowo w Proszówkach

Historia plenerowych koncertów muzycznych w Proszówkach sięga roku 2003. Początkowo były to występy prezentujące muzykę tworzoną czy wykonywaną przez twórców z terenu gminy Bochnia. Finały koncertowe tych przeglądów już wtedy nosiły zabarwienie mocno rockowe. Od 2005 roku festiwal w Proszówkach odbywa się w formule konkursowej i nosi nazwę rock’AUTOSTRADA.

 

I wiele innych...


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp