Wrzesień 2009

We wrześniowym numerze:

Ile kosztuje pierwszoklasista?

Plecak z Kubusiem Puchatkiem, zeszyty z Disneyem, „wypasiony” piórnik – te i wiele innych akcesoriów to ekwipunek pierwszoklasisty. Ekwipunek, który może kosztować tyle, co wczasy na Chorwacji. Wszystko zależy od tego, na co stać rodziców takiego malucha i jaką wersję szkolnej wyprawki wybiorą dla swojej pociechy. Koniec wakacji to dla rodziców tak naprawdę początek problemów szkolnych.

Międzygminny spór terytorialny

Mieszkańcy wsi Wrzepia i Uście Solne w powiecie brzeskim zwrócili się pisemnie do wójta i Rady Gminy SWzczurowa o podjęcie stosownych działań zmierzających do włączenia ich gruntów, leżących w Cerekwi na terenie gminy Bochnia, w obręb gminy Szczurowa. Ich zdaniem droga Cerekiew – Strzelce Małe na odcinku leżącym w gminie Bochnia jest tak zdewastowana, że nie mogą dojechać na własne pola uprawne.

Brzesko dostanie pieniądze na łącznik

Powody do radości mogą mieć mieszkańcy Brzeska. W połowie sierpnia po długotrwałych negocjacjach i zaangażowaniu parlamentarzystów z tego terenu, Brzesko otrzymało zapewnienie, że GDDKiA wyasygnuje fundusze na sporządzenie dokumentacji technicznej łącznika autostrady z drogą biegnącą do Nowego Sącza.

Bochnia objazdowa

Remont mostu kolejowego na ul. Proszowskiej trwa już od miesiąca. Wiadukt ten jest niezwykle ważnym elementem komunikacyjnym łączącym północna i południową część Bochni. Zamknięcie mostu wiązało się z koniecznością ustanowienia objazdów. Kierowcy słusznie spodziewali się utrudnień...

Ponadto:

Zioła i kłosy zbóż
I liga w nowej hali
Inwestycje w sport – cz. II
Felieton – Pora relaksu
Gdzie tankować?
Młodzi zabójcy
Kronika policyjna
Krzyżówka
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp