Wrzesień 2007

We wrześniowym numerze można przeczytać m.in.:


Most do rozbiórki?
Most na rzece Stradomka od lat domagał się generalnego remontu. Drewniana konstrukcja była mocno osłabiona, połamane deski stanowiły zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i dla przejeżdżających tą drogą samochodów oraz dla rolników dojeżdżających do swoich pól. Wreszcie, 11 września 2006 roku przystąpiono do demontażu starego mostu i budowy nowego.

Szkoła – kosztowny wydatek
Pod koniec sierpnia we wszystkich księgarniach i sklepach papierniczych panował istny szał. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowywali się bowiem do nowego roku szkolnego. Oprócz niezbędnych podręczników, trzeba było zakupić zeszyty, ołówki, pióra, długopisy itp. Nie można oczywiście zapomnieć o obowiązujących od tego roku szkolnego mundurkach.

Co ma władza!
Prezentujemy Państwu drugą część oświadczeń majątkowych. Tym razem pod lupę wzięliśmy oświadczenia przewodniczącego Rady Miasta i jego zastępcy, przewodniczącego Rady Powiatu i jego zastępców oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu.

Za chlebem
Stopa bezrobocia spada – tę optymistyczną wiadomość podrzuca się nam przy każdej możliwej okazji. Optymizm jednak jest przedwczesny. Spadek ten w znacznym stopniu spowodowany jest faktem, że z Polski w poszukiwaniu lepszych warunków pracy wyjeżdża coraz więcej ludzi.

Ostatni z cyklu artykułów „Nasze osiedla” – osiedle Proszowskie
Problemem jest prędkość...
Ramy terytorialne osiedla wyznaczają ulice: Garncarska, Gazowa, Julii i Wojciecha Goczałkowskich, Romana Grodeckiego, Hutnicza (na zachód od ul. Wygoda), Krótka, Łany, Na Buczków, Na Kąty, Partyzantów, Proszowska, Jana Ptaśnika, Ludwika Piotrowicza, Tadeusza Rejtana, Składowa, ks. Stanisława Staszica, 20-go Stycznia, Wygoda (do skrzyżowania z ul. Hutniczą), Stefana Żeromskiego.

Z miłości do bliźnich
Od 1997 roku w Podolanach koło Gdowa działa Fundacja Osób Niepełnosprawnych. Jej prezesem jest wójt gminy Gdów Zbigniew Wojas, a wiceprezesem Piotr Cabajewski. Fundacja powstała aby nieść pomoc osobom niepełnosprawnym. Jej podstawowym celem jest wszechstronna działalność na rzecz propagowania i prowadzenia rehabilitacji wśród dzieci i młodzieży.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp