Wrzesień 2006

Kolejne utrudnienia na drogach
W poniedziałek 7 sierpnia z powodu remontu zamknięty został wiadukt w Cikowicach. Wykonawca wyznaczył objazdy drogą krajową nr 4, która już wcześniej była zakorkowana z powodu przeprowadzanej tu modernizacji. Planowane zakończenie prac remontowych przy wiadukcie to październik. PKP tłumaczy, że obiekt musiał zostać wyremontowany z powodu osłabienia konstrukcji, co mogło grozić nawet jego zawaleniem.

Bochnia w Krakowie
25 sierpnia na krakowskim Rynku, podczas XXX Jubileuszowych Targów Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego organizowanych przez Fundację Cepelia, „gospodarzem dnia” była Bochnia. Turyści, odwiedzający w tym dniu stolicę Małopolski, mogli m.in. posłuchać Orkiestry Dętej Kopalni Soli, Kapeli „Bochnianie”, „Duetu w Kapciach” oraz skosztować... soli z bocheńskich wyrobisk.

Susza wysuszy kieszenie
Tegoroczny lipiec zapisał się w kalendarzu jako najbardziej upalny od kilkudziesięciu lat. Susza spowodowała, że plony są znacznie mniejsze od planowanych. Tak wczesnych żniw nie było już dawno. W tym roku z powodu upałów w niektórych rejonach rozpoczęły się one nawet o 2 tygodnie wcześniej niż zwykle.
Ale nie wszyscy się martwią z powodu suszy... O tym, kto jest z niej zadowolony, przeczytasz we wrześniowym numerze ZB.

Plany, zmiany i remonty – czyli nowości na Komendzie
O zmianach w bocheńskiej policji rozmawiamy z jej nowym komendantem mł. insp. Markiem Rudnikiem.

Poza tym stałe rubryki: minął miesiąc, kronika policyjna, wiadomości z gmin, horoskop, ogłoszenia drobne, krzyżówka...

Zapraszamy do lektury...


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp