Styczeń 2010

W styczniowym numerze m.in.:

Jesteśmy wyrzutkami miasta...

W ostatni dzień sierpnia w Bochni doszło do nieszczęścia. W jednej z kamienic znajdujących się przy ul. Rynek 13 zawaliła się ściana i strop. Chwile grozy przeżyły ekspedientki znajdującego się na parterze budynku sklepu kosmetycznego. Przerażeni byli także mieszkańcy.

Wzgórze Uzbornia rozkwitnie

Miasto Bochnia otrzyma z unijnej kasy 5,6 miliona złotych na realizację projektu pn. „Park rodzinny Uzbornia”. Taką decyzję podjął 26 listopada Zarząd Województwa Małopolskiego. Środki te zostaną przekazane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zakłady użyteczności publicznej w Bochni

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej działające w naszym mieście pełnią role, które dzisiaj są dla nas czymś oczywistym, a przez to niedocenianym. Z kranu popłynie woda, w zimie będzie ciepło, z dworca na osiedle Niepodległości prędzej czy później pojedzie „jedynka”, a rano śmieci znikną z przydomowego kosza... Warto zapoznać się z historią, sposobem funkcjonowania oraz planami na przyszłość zakładów, dzięki którym nasza codzienne życie staje się prostsze. Pomyślmy, co by było, gdyby MPWiK, MPEC, BZUK i RPK nagle przestały istnieć.

Ze zmiennym szczęściem

Jak co roku z uwagą śledziliśmy starty młodego kierowcy rajdowego, 17-letniego bochnianina – Mateusza Rzucidło. W zakończonym jesienią sezonie, Mateusz startował  w kategorii KF2 (pojazdy firmowane przez Roberta Kubicę wyposażone wsilnik o poj. 125 ccm i mocy 38KM) zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i po raz pierwszy w swej karierze w Mistrzostwach Niemiec.

Ponadto:

Autostrada z poślizgiem?
Nie zapłacą za przystanki
O kapliczkach w Galerii
Promocja Skarbów
Monografie o strażach pożarnych nagrodzone
Z forum Rady Miasta
Poczta Polska wczoraj i dziś
Felieton – Świątecznie o filantropii
Kronika policyjna
Krzyżówka
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp