Sierpień 2008

Łącznik z autostrada w gestii samorządów
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbuduje zjazd z autostrady w Bochni, czyli węzeł, który będzie ją komunikował z systemem dróg lokalnych. Budowę łącznika pozostawia jednak lokalnym samorządom.

Radni miejscy za galerią
Radni Rady Miejskiej w Bochni chcą aby w mieście powstała galeria handlowa – taka opinię wyrazili podczas sesji nadzwyczajnej zwołanej 14 lipca.

Ponad pół miliona kurczaków
... taka według założeń ma być obsada ferm, które inwestorzy chcą wybudować na pograniczu Ostrowa Królewskiego, Rzezawy i Borku. Fermy tuczu brojlera mają być dwie.

Nie ma jak w domu
Rodzinne Domy Dziecka to placówki specyficzne. Zapewniają dzieciom częściowo lub całkowicie pozbawionym opieki całodobową opiekę i wychowanie w warunkach zbliżonych do domu rodzinnego. Oglądane z daleka przypominają wieloletnią rodzinę, wspomaganą finansowo przez samorząd. Celem ich istnienia jest wychowanie dzieci w dobrej rodzinie, w atmosferze zaufania, bezpieczeństwa i miłości.

Ostatni kapelan Kozielska
68 lat temu w lesie katyńskim miała miejsce jedna z najbardziej krwawych zbrodni w dziejach narodu polskiego. Zbrodnia przemilczana przez sowietów i komunistów, o której jasno i bez ogródek mówi się dopiero teraz. Wśród kilku tysięcy nazwisk bestialsko zamordowanych żołnierzy, na tzw. „liście katyńskiej” widniało także nazwisko księdza majora Jana Leona Ziółkowskiego – ostatniego kapelana obozu w Kozielsku, który urodził się i wychował w Woli Wieruszyckiej w gminie Łapanów.

Inne:
Odpoczynek nad wodą
Zjazd Anek, Hanek i Ann...
Felieton – Na kłopoty – hotspoty
Z wizyta w Brukseli
Kronika policyjna
Krzyżówka
Horoskop


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp