Sierpień 2006

Duszpasterz i gospodarz

Ksiądz Antoni Tworek, wieloletni proboszcz parafii Chełm, po 47 latach posługi kapłańskiej odchodzi w tym roku na emeryturę. W trakcie swojej pracy duszpasterskiej dał się poznać jako duszpasterz i gospodarz. Podczas rozmowy ks. Tworek opowiada nam o swoim proboszczowaniu, swoich wspomnieniach i planach.

Śledztwo w sprawie kamienicy umorzone

Prokuratura Rejonowa w Kielcach umorzyła śledztwo dotyczące kamienicy przy pl. św. Kingi 1 w Bochni. Uznano, że burmistrz Wojciech Cholewa i starosta Ludwik Węgrzyn podejmując decyzję o podpisaniu ugody z nowymi nabywcami nie naruszyli prawa i zabezpieczyli interesy samorządu.

Miejsc nie braknie

Pod koniec czerwca do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym dobiegały niepokojące wieści – ponad 200 przedszkolaków nie znajdzie dla siebie miejsca w bocheńskich placówkach. Obawiano się, że przedszkola posiadają za mało miejsc i nie przyjmą ogromnej rzeszy dzieci, które chcą do nich uczęszczać. Problem ten dotyczył jedynie miasta. Sytuacja w poszczególnych gminach powiatu bocheńskiego wygląda odmiennie.

Na grzbiecie premiera

Niedaleko od Bochni, na Łące Premiera w Kieble za Brzeźnicą znajduje się jedyny w Polsce ośrodek onoterapii o nazwie Parlament. Jego głównym mieszkańcem jest Premier...

O tym kim jest Premier i kto może jeździć na jego grzbiecie można przeczytać w nowym numerze gazety.

Poza tym stałe rubryki: minął miesiąc, kronika policyjna, wiadomości z gmin, horoskop, ogłoszenia drobne, krzyżówka...

Zapraszamy do lektury...


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp