Sierpień 2005

W sierpniowym numerze m.in.:

Z cyklu „Korupcja, a...” – Pilnować własnego podwórka

Prezentujemy Czytelnikom rozmowę z Janem Kuligiem, wójtem gminy Łapanów.

 Co się dzieje w internacie?

Dwa lata temu Rada Powiatu podjęła decyzję o likwidacji internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Bochni (dawnym mechaniku). Podyktowane to było nadmiarem wolnych miejsc w dwóch tego typu placówkach, prowadzonych w niewielkiej od siebie odległości, mianowicie o bursie szkolnictwa ponadgimnazjalnego na ul. Kazimierza Wielkiego i w placówce przy ZS nr 1. O tym, co dalej będzie się działo z budynkiem internatu mówi starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

 „Tu jest moje miejsce...” oraz „Brzeźnica Anno Domini 2005”

Przedstawiamy inauguracyjny tekst z cyklu o mikroojczyznach bocheńskich. Na początek wybraliśmy sołectwo Brzeźnica i bocheńskie osiedle nr 1 – Śródmieście – Campi.

 Wakacje w ... „Ochronce”

Miejskie Centrum dzieci i Młodzieży „Ochronka” to placówka opiekuńczo-wychowawcza, której główna siedziba znajduje się na ulicy Sienkiewicza 2 w Bochni. Placówka ta powstała w 2001 roku i jej zadaniem jest wsparcie w rozwoju i ochrona młodego człowieka.

 Polskie ambasadorki w Norwegii

Uczniowie I LO w Bochni w ramach programu Socrates brali udział w projekcie opracowanym przez nauczycielkę języka angielskiego Beatę Fijał. W ramach tego projektu 3 uczennice wraz z opiekunem wyjechały do Norwegii. Po powrocie opowiedziały nam o swoich wrażeniach z podróży.<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp