Sierpień 2004

W numerze m.in.:

Czy nas rozjadą?

Zamknięcie bocheńskiej obwodnicy spowoduje nie lada problem którędy puścić ruch samochodowy, w tym ogromne TIR-y, przemierzające codziennie międzynarodową trasę Kraków – Tarnów. W obliczu braku alternatywnego rozwiązania istnieje duża “szansa”, że ruch ten puszczony zostanie przez Bochnię. Na skutek alarmujących apeli trwają rozmowy pomiędzy Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad a przedstawicielami gmin oraz powiatu dotyczące próby znalezienia najmniej uciążliwego i optymalnego rozwiązania.

Polska zalana... morzem importowanych aut

Wejście Polski do struktur UE zaowocowało nieograniczonymi możliwościami zakupu na terytorium UE starego samochodu i przywiezienia go do kraju. W efekcie spowodowało to masowy napływ aut do Polski. Głównie sprowadza się samochody osobowe, które na zachodzie są dużo tańsze niż u nas.

Europo, dokąd podążasz?

Autor felietonu traktuje o tym, co czeka nas w UE. Czy raj i wspaniałości? A może to, co sami zbudujemy? Europejczykom potrzebny jest dialog, dyskusja, wymiana myśli i wzajemne konstruktywne oddziaływanie na siebie. Wiele zależy od naszej postawy i zaangażowania. Nie zapominajmy, że nieobecni tracą najwięcej.

Ponadto:

Hajlajf

Komputer a zdrowie

Bochnia w czasie szwedzkiego “potopu”

Skalisty raj

i wiele więcej....


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp