Październik 2009

W październikowym numerze:

Katastrofa w kamienicy

W poniedziałek 31 sierpnia w godzinach popołudniowych na sklep kosmetyczny znajdujący się w kamienicy przy ul. Rynek 13 zawalił się sufit i jedna ze ścian. Wewnątrz sklepu znajdowały się trzy kobiety. Jedna z nich odniosła niegroźne obrażenia ciała.

Burmistrz zapomniał o kompostowni?

Przed wyborami w 2006 r. w programie wyborczym ówczesny kandydat na fotel burmistrza – Bogdan Kosturkiewicz umieścił punkt: „zagospodarujemy, poza Bochnią, niszczejące od ponad pięciu lat urządzenia do kompostowania odpadów komunalnych”, wskazując, że „za środki uzyskane ze sprzedaży niszczejących od 5-ciu lat urządzeń do kompostowania odpadów komunalnych zamierzamy zrealizować szereg inwestycji drogowych”. Od tego czasu mijają już niemal 3 lata i nic się nie dzieje. Do dziś urządzenia kompostowni leżą bezużyteczne na terenie oczyszczalni ścieków. Na niektórych wyrosły już ... drzewka.

W Bochni przybywa mieszkań!

Branża budowlana i rynek nieruchomości obok branży motoryzacyjnej na początku ogólnoświatowego kryzysu byłyby chyba najdotkliwiej dotknięte jego negatywnymi skutkami. Obecnie sytuacja ulega poprawie, ale dotyczy to tylko tzw. rynku pierwotnego, zwłaszcza w budownictwie wielorodzinnym. Przyjrzelismy się jak wygląda sytuacja tego sektora w Bochni.

Bocheński biznes

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów opisujących największe firmy w powiecie bocheńskim. Na początek lokalny gigant – Stalprodukt oraz prężnie rozwijająca się firma Kaps z Rzezawy.

Ponadto m.in:

Felieton - Przysłowia są mądrością narodów
Poznaj swojego dzielnicowego
50 lat minęło jak jeden dzień
Efektowna „Bitwa o Bochnię”
Muzeum motyli już jest
Ruiny straszą w Bochni
Robią miejsce na Galerię
Kronika policyjna
Krzyżówka
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp