Październik 2008

Ugody nie będzie!
Podczas sierpniowej sesji rady Miasta powrócił temat kamienicy przy pl. św. Kingi w Bochni. Na obrady przybył Władysław Włodarczyk, który chciał bronić swojego dobrego imienia. Zadeklarował również, iż ugoda zawarta z miastem za kadencji poprzedniego burmistrza nie będzie realizowana, ponieważ działania obecnego burmistrza doprowadziły do jej zerwania.

Miasto weźmie 32 mln kredytu
Miasto Bochnia wyda 32 miliony zł na realizację dwóch swoich sztandarowych inwestycji – budowę hali widowiskowo-sportowej oraz budowę obwodnicy północno-zachodniej. Jest to o około 8 mln więcej od pierwotnie deklarowanych kwot.

Minister Ćwiąkalski w Bochni
W starostwie gościł minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Najpierw podczas spotkania z młodzieżą odpowiedział na pytania dotyczące m.in. egzaminów na aplikacje prawnicze, farmakologicznej kastracji pedofilów, elektronicznych sądach czy dozorze elektronicznym skazanych.

Aptek więcej niż banków
Po naszej publikacji dotyczącej banków zlokalizowanych w Bochni otrzymaliśmy kilka informacji o nowych placówkach, które powinny powstać do końca bieżącego roku. czytelnicy zainteresowali nas także faktem, iż przed inwazją banków skutecznie bronią się jedynie apteki.

WKU szuka żołnierzy
4 listopada rozpoczyna się pilotażowe szkolenie według nowego modelu w warunkach profesjonalizacji sił zbrojnych. Celem profesjonalizacji jest zastąpienie służby obowiązkowej służba zawodową oraz służbą kontraktową, przy jednoczesnym dostosowaniu liczebności, struktury i wyposażenia armii, zarówno do nowych wyzwań, zagrożeń, jak i oczekiwań społecznych w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Inne:
Rockowy festiwal
Śluby zakonne w Tarnawie
Jesienna zaduma
Nie ma bata na „busiarzy”
Kronika policyjna
Krzyżówka
Horoskop


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp