Październik 2007

Przegrana kamienica! Przegrane inwestycje?

Miasto Bochnia nie ma żadnych praw do kamienicy przy ul. Św. Kingi 1 – tak w skrócie można streścić orzeczenie Sądu Okręgowego w Krakowie z 4 września 2007 roku (II instancja). Rozpatrywał on apelację złożoną przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie od postanowienia Sądu Rejonowego w Myślenicach z dnia 20 marca 2007 roku, który oddalił wniosek o zasiedzenie przez Gminę Miasto Bochnia opisanej wyżej nieruchomości.

Burmistrz kontra RPK
Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacji w Bochni już od pewnego czasu boryka się z problemami finansowymi. Od września wprowadzono liczne zmiany, mające na celu poprawę sytuacji w spółce, m.in. ograniczono liczbę kursów na niektórych liniach.
Podczas konferencji prasowej 20 września burmistrz Bochni Bogdan Kosturkiewicz zapowiedział, że jeżeli sytuacja w przedsiębiorstwie nie poprawi się, to rozważa możliwość przejęcia przez jedną z bocheńskich spółek usług transportowych na terenie miasta.

Brakuje dokumentacji
Na początku sierpnia ubiegłego roku z powodu remontu został zamknięty wiadukt w Cikowicach. Wykonawca wyznaczył objazdy drogą krajową nr 4. Pierwszy termin realizacji inwestycji zakładał, że zostanie ona zakończona jeszcze w październiku. PKP tłumaczyło, że obiekt musiał zostać wyremontowany z powodu osłabienia konstrukcji, co mogło grozić nawet jego zawaleniem.

Spór o równowagę psychiczną
Starosta bocheński Jacek Pająk i radna powiatowa Joanna Solak spotkali się 26 września w Sądzie Rejonowym w Bochni. Przyczyną ich spotkania była wypowiedź Jacka Pająka podczas konferencji prasowej 7 marca b.r., kiedy to starosta powiedział do dziennikarzy: wielokrotnie okazywane przez radną zachowania zarówno w sferze prywatnej jak i publicznej, świadczyły o tym, że mamy do czynienia z osobą, którą możemy jasno określić, jako osobę mającą problemy z równowagą psychiczną. Mówię to z pełną świadomością.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp