Październik 2004

W październikowym numerze m.in.:

Ekologiczna zabawa

Okres dzieciństwa przebiega głównie na zabawie, przez którą dziecko coraz bardziej trafia do świata, do siebie, do rozumienia życia. Każda zabawka wnosi więc w życie człowieka pewne wartości. Mają one także bardzo duże walory dydaktyczne i wychowawcze. Ulubionym materiałem do wyrobu zabawek jest drewno. Jaka jest historia drewnianych zabawek, jakie muszą spełniać one normy, by zostały dopuszczone do sprzedaży oraz gdzie na terenie bocheńszczyzny produkuje się takie zabawki, dowiedzą się Państwo z artykułu “Ekologiczna zabawa”.

Pozwolenie jednak ważne

Sprawa bocheńskiej “Tankowni” budzi zażarte dyskusje. Wciąż nikt do końca nie wie co będzie się działo z tą stacją benzynową. Spekulacjom i plotkom nie ma końca. Wyjaśniamy, czy pozwolenie na budowę, które uzyskali właściciele “Tankowni” jest ważne i jakie niesie za sobą konsekwencje.

Konsekracja u świętego Pawła

26 września bp Wiktor Skworc dokonał konsekracji świątyni mieszczącej się na wzgórzach kolanowskich. Na tę chwilę parafianie czekali 20 lat. Proboszcz ks. Jan Nowakowski przypomniał wszystkim początki tej wspólnoty, a bp Skworc podczas homilii podkreślił zaangażowanie parafian i wyraził przekonanie, że nadal będą się przyczyniać nie tylko do rozwoju materialnego, ale i duchowego swojego kościoła.

Ponadto:

I co dalej z tą autostradą?

Czwarta inauguracja

Amfiteatr na Uzborni. Czy możliwe jest jego odrodzenie?

i wiele więcej....


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp