O gazecie

Pierwszy numer „Ziemi Bocheńskiej” ukazał się w październiku 1991 roku. Gazeta była wówczas wydawana przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bochni, a na łamach pisma poruszano problematykę dotyczącą regionu bocheńskiego – głównie gminy Bochnia. Po roku ukazywania się gazety jej wydawanie zostało zawieszone aż do stycznia 1995 roku, kiedy to reaktywowano „Ziemię Bocheńską” – jako niezależny miesięcznik.

Nowa-stara gazeta szybko zdobyła sobie uznanie Czytelników, co na ówczesnym bocheńskim rynku wydawniczym nie było rzeczą łatwą.

Z numeru na numer przybywało stron, powiększał się skład redakcji, powstawały nowe rubryki, zmieniała się szata graficzna... Ten rozwój trwa nadal. Obecnie „Ziemia Bocheńska” to 52 strony informacji z terenu powiatu bocheńskiego i jedna z największych gazet powiatowych w Małopolsce. Gazeta ukazuje się na terenie dziewięciu gmin: Bochnia-miasto, Bochnia-gmina, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Drwinia, Rzezawa, Trzciana i Żegocina. Oprócz tego „Ziemia Bocheńska” dociera do mieszkańców gminy Gdów (powiat wielicki) i Uścia Solnego (powiat brzeski) – terenów, które zawsze historycznie związane były z regionem bocheńskim.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp