Marzec 2008

Wspomnienie o ks. Józefie Gajdzie
W poniedziałek 18 lutego po długiej chorobie zmarł ks. Józef Gajda, proboszcz parafii w Sufczynie, pierwszy proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. Bocheńską parafią kierował przez 15 lat. W 2002 roku zastąpił go ks. Kazimierz Kapcia. Ks. Józef Gajda pochodził z Jadownik. Pierwsze lata swojego kapłaństwa spędził w Wierzchosławicach, potem trafił do Bochni. Był rektorem kościółka szkolnego.
Ks. kan. Józef Gajda został pochowany na cmentarzu w Sufczynie. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadził go wielotysięczny tłum wiernych.
Osobę śp. ks. Gajdy wspominają ks. Jan Nowakowski oraz Marek Całka.

Szeryf w spódnicy
Z początkiem roku bocheńscy policjanci zyskali nowego przełożonego, a raczej przełożoną – bo jest nią podinsp. Grażyna Gryga. Jej uroczyste powołanie na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Bochni odbyło się 4 lutego, a nominację wręczył podinsp. Mariusz Dąbek – zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

Polacy wracają z emigracji
„Polscy fachowcy pakują walizki i wracają do kraju, gdzie czekają na nich stęsknione rodziny i kwitnąca gospodarka” – w taki sposób największy brytyjski dziennik „The Times” w połowie lutego poinformował swoich czytelników o tym, że polskim emigrantom nie opłaca się już pracować na Wyspach i chcą wracać do swojej ojczyzny.

Gdzie tu pływać?
Wszyscy lubiący pływanie mogą skorzystać z oferty dwóch krytych pływalni znajdujących się w Bochni oraz w Proszówkach. Mają one zróżnicowaną ofertę i starają się przyciągnąć klientów kolejnymi nowościami. Przybliżamy naszym Czytelnikom ofertę obu basenów.

Hobby na dwóch kółkach
Mówią o nich dawcy organów, wariaci, szaleńcy na motorach. Nie jest to jednak trafne określenie, którym można by było opisać wszystkich motocyklistów. Owszem nie brakuje świrów, którzy skrzywili wizerunek motocyklisty, ale takie jednostki wypaczające obraz swojego środowiska są przecież w każdej dziedzinie życia. Nie każdy policjant to łapówkarz, nie każdy Polak za granicą to pijak i złodziej, nie każdy kibic to chuligan, jak również nie każdy motocyklista to „dawca organów”. Najczęściej motocyklami jeżdżą ludzie, dla których jest to pasja, hobby, a także styl życia.

Ponadto:
Firma z certyfikatem – wywiad z Jerzym Herdanem, prezesem firmy Stalprodukt Serwis.
Z myślą o mieszkańcach – prezentujemy drugą część cyklu dotyczącego inwestycji realizowanych przez gminy powiatu bocheńskiego.
Julian Dreścik. Wspomnienia – to historia II wojny światowej widziana oczami pochodzącego z Bochni żołnierza Dywizjonu 304, mieszkającego obecnie w Wielkiej Brytanii, opracowana przez Mirosława Siedziako.
Więcej pożarów, Mniej przestępstw w powiecie i Przestępstwo co 4 godziny – to artykuły podsumowujące ubiegły rok pracy straży pożarnej, prokuratury i policji.
Krzyżówka
Horoskop
I wiele innych...


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp