Marzec

W marcowym numerze między innymi:

Z forum Rady Miasta
Znaczna część sesji Rady Miasta Bochni, która odbyła się 24 lutego, poświęcona została kwestiom bezpieczeństwa. Ponadto radni m.in. wybrali nowego wiceprzewodniczącego, uchwalili statuty dla poszczególnych osiedli znajdujących się na terenie miasta oraz ustalili wysokość miesięcznych opłat za korzystanie z usług przedszkoli.

Problem z przystankami
Jednym z problemów utrudniających ruch pojazdów na bocheńskich drogach jest kwestia nieprawidłowego zatrzymywania się autobusów w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Taka sytuacja ma miejsce na ul. Konstytucji 3 Maja w Bochni, gdzie znajduje się przystanek pn. „Bochnia Konstytucji 3 Maja” zlokalizowany tuż przed wiaduktem kolejowym.

Grunt to zaparkować!
Nie od dziś wiadomo, że brak miejsc parkingowych w Bochni to jeden z podstawowych problemów miasta, który wciąż pozostaje nierozwiązany. Zaparkować samochód w dozwolonym miejscu w tak zwanych „godzinach szczytu” graniczy dosłownie z cudem. Niemniej jednak wyobraźnia (a raczej jej brak!) i szokująca pomysłowość kierowców, wciąż zaskakują.

Pracowała z ludźmi i dla ludzi...
Wraz z końcem lutego w Urzędzie Gminy Bochnia nastąpiły zasadnicze zmiany personalne. Po latach wytężonej pracy, na zasłużoną emeryturę przeszła Eugenia Ignacyk, zastępca wójta gminy. Jej uroczyste pożegnanie miało miejsce 23 lutego podczas sesji Rady Gminy Bochnia. Były kwiaty, gratulacje, życzenie i... łzy wzruszenia.

Eutanazja ośrodka zdrowia?
Mieszkańcy Uścia Solnego obawiają się, że z dnia na dzień mogą zostać bez podstawowej opieki medycznej i Wiejskiego Ośrodka Zdrowia, który budowali w czynie społecznym na swoich prywatnych działkach. Wszystko to za sprawą samorządowców, którzy już od wielu miesięcy nie mogą dojść do porozumienia w tej kwestii.

Czy uda się uratować bocheńskie hospicjum?
Bocheńskie hospicjum powstało ponad dziesięć lat temu i funkcjonuje po dzień dzisiejszy jako system pomocy medycznej w postaci hospicjum domowego. Zasięgiem pomocy placówka obejmuje cały powiat bocheński, którego najdalej wysunięte punkty sięgają blisko 60 km. Największym problemem, z którym obecnie boryka się hospicjum jest brak środków finansowych zabezpieczających podstawową pomoc medyczną dla nieuleczalnie chorych podopiecznych placówki.

Ponadto m.in.:
* Minął miesiąc
* Obradowała Rada Powiatu
* Życie pod czaszą...
* Czy powstanie rondo?
* O bezpieczeństwie – opowiadają dzieci z Przedszkola w Brzeźnicy
* Felieton – W odpowiedzi na apel pani wiceburmistrz
* Wymarzone przedszkole
* Księżniczki z przedszkoli
* Nie oceniam siebie jako idealnego wójta – wywiad z Józefem Nowakiem, wójtem gminy Trzciana
* Integracja przez zabawę
* Zagrali dla Uli
* Gospodarze z pucharem
* Strażacy z Chodenic dla najmłodszych
* Pamięci Tomka Piotrowskiego
* Kronika policyjna
* Krzyżówka
* Horoskop
...... i wiele innych


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp