Maj 2010

W majowym numerze m.in.:

Potrafił służyć ludziom
Tysiąc sztandarów i tysiące ludzi – w ciepłe wiosenne popołudnie 25 kwietnia żegnało w Krakowie posła Wiesława Wodę, jedna z 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku.

„Karty pojazdu” obciążą budżet
Starostwa powiatowe w całej Polsce mają nie lada problem. Zagrożeniem dla ich budżetów stała się konieczność wypłaty nienależnie pobranych opłat za wydanie kart pojazdu. Chociaż decyzję w tej sprawie Trybunał Konstytucyjny wydał już w 2006 roku, to znaczny wzrost wniosków o zwrot opłaty obserwowany jest dopiero w ostatnim czasie.

Najpierw światła potem rondo?
Obrady sesji Rady Miasta w czwartek 29 kwietnia zdominowała kwestia rozwiązań komunikacyjnych na skrzyżowaniu ulic Proszowska, Konstytucji 3-go Maja i Partyzantów. Radni głosowali również za udzieleniem burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2009 rok, przyjęto sprawozdania finansowe bocheńskiego Muzeum, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz SPM ZOZ, a także debatowano nad planem zagospodarowania przestrzennego terenu Goczałkowskich.

Powrót „królowej nauk”
Tegoroczne matury rozpoczna się we wtorek 4 maja tradycyjnie egzaminem pisemnym z języka polskiego. Następnego dnia odbędzie się obowiązkowy dla wszystkich egzamin z matematyki. W kolejnych dniach maturzyści zdawać będą następne egzaminy pisemne, które zakończą się 22 maja.

Ponadto:
* Felieton – „Ziemia Bocheńska” a media prawdziwe czyli fałszywe
* Uczcili pamięć ofiar Katynia
* Są pieniądze na Uzbornię
* Big Cyc i Steczkowska w Bochni
* O byciu dorosłym opowiadają 6-latki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni
* Bocheńska wicemistrzyni wiedzy hotelarskiej
* Aukcja prac WTZ
* Niezwykła historia Józefa Serugi
* Do lasu i do ogrodu
* Kronika policyjna
* Krzyżówka
* Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp