Maj 2005

W majowym numerze m.in.:

Niegowić - pierwsza parafia Karola

Niegowić koło Gdowa. Miejscowość znajdująca się w powiecie wielickim, ale nie ma wątpliwości, że związana bardzo mocno z ziemią bocheńską. Jest to również pierwsza parafia Karola Wojtyły. Był tam wikariuszem w latach 1948 i 1949. We wsi mieszka ciągle wiele osób, które znały późniejszego Papieża osobiście. Znajduje się tam też kościół, do wybudowania którego przyczynił się Ojciec Święty. Tutejsza szkoła podstawowa nosi imię Jana Pawła II, a gimnazjum... Karola Wojtyły.

Jan Paweł II - Boży przewodnik i nauczyciel

Kim był Jan Paweł II?... Zmarły Ojciec święty był:
- Namiestnikiem Pana naszego Jezusa Chrystusa
- 264 następcą Księcia Apostołów św. Piotra
- Najwyższym Kapłanem Kościoła Katolickiego
- Patriarchą Zachodu
- Prymasem Italii
- Arcybiskupem metropolitą rzymskiej prowincji kościelnej
- Biskupem Rzymu
- Suwerennym władcą Państwa Watykańskiego
- Największym z rodu Polaków
- i ....

Kim był i jest dla mnie? ... Przez wszystkie lata pontyfikatu Jan Paweł II był dla mnie ziemskim przewodnikiem i nauczycielem - tak dobrym jak Ojciec. Stąd trudno jest przelać myśli i przeżycia na papier, gdyż wszystko kryje się głównie w sercu... A serce nie lubi się obnażać, no i słów brakuje, aby wyrazić wnętrze... ks. Krzysztof Czech

Maturzyści do boju

Za oknem coraz cieplej. Piękna pogoda zachęca do spacerów i odpoczynku. Tylko patrzeć jak zabielą się kwitnące kasztany... Tegoroczni maturzyści niestety nie mają wiele czasu na odpoczynek, ponieważ przygotowują się do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Wysiłek tym bardziej konieczny, że czeka na nich nowa matura.

Afryka okiem misjonarza

Dalekie kraje, malownicze obszary, zupełnie odmienny klimat, egzotyczne zwierzęta. Wszystko to mógł zobaczyć niejeden ksiądz, który podjął decyzję - zostanę misjonarzem. Jednak droga do tego nie jest prosta i krótka. O swojej misji opowiedział mi ks. Jarosław Kucharski.

Horoskop

Horoskop numerologiczny

Ogłoszenia drobne

i wiele więcej


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp