Maj 2004

W majowym numerze m.in.:

Złom na wagę złota

Złodziejski proceder związany z kradzieżą kratek ściekowych, szyn kolejowych, elementów trakcji elektrycznej, znaków drogowych, kabli, koszy na śmieci, a nawet krzyży cmentarnych związany jest z wysoką ceną złomu. Złodziejami są zazwyczaj bezrobotni, bez środków do życia, niejednokrotnie z kryminalną przeszłością. Na kradzieżach miasto traci ogromne sumy pieniędzy, a wszystkiemu winni są Chińczycy...

“Floriany” i “Nepomuceny”

W żadnym kraju nie ma dróg tak “dziurawych”, a zarazem tak malowniczych jak w Polsce. Kapliczki i figurki wnoszono na chwałę Bożą niezależnie od tego czy miały stanąć przy ruchliwych ulicach miejskich czy polnych dróżkach na wsi. Wśród przydrożnych wyobrażeń Chrystusa, Matki Bożej, często można spotkać figury św. Floriana i św. Jana Nepomucena. Każda z nich ma własną historię, którą warto odkryć na nowo.

Stres pod kontrolą

Napięcie nerwowe oddziaływuje niekorzystnie na całe nasze ciało. Stres powoduje wypadanie włosów, bolesne usztywnienie szyi, odwadnianie się skóry, sprawia, że oddech jest płytki, urywany. To nie są jedyne jego objawy. Przy pomocy psychologa radzimy jak walczyć ze stresem i gdzie szukać pomocy w sytuacjach, które wydają nam się bez wyjścia.

Ponadto:

Absolutorium bez problemów

Dzień belgijski

Prężnie, rodzinnie, rozwojowo

Najnowsze oblicze Astry.

i wiele więcej....


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp