Luty 2010

W lutowym numerze m.in:

Trudna komunikacja w Bochni

Od 1 stycznia na terenie miasta działa podwójna komunikacja. Autobusy obsługiwane przez Rejonowe Przedsiębiorstwo komunikacyjne na wszystkich liniach funkcjonujących na terenie miasta działają jako pospieszne. Teren Bochni obsługują ponadto autobusy Bocheńskiego Zakładu Komunikacyjnego, utworzonego przy BZUK. Zmiany w komunikacji miejskiej spowodowały liczne utrudnienia i komplikacje przede wszystkim dla pasażerów.

Na łyżwy do Proszówek

Wszyscy miłośnicy zimowych sportów mają teraz nową atrakcję. Od stycznia w Proszówkach działa bowiem sztuczne lodowisko. Znajduje się ono w pobliżu Krytej Pływalni. Uroczyste otwarcie odbyło się 10 stycznia podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na tafli odbył się pokaz Ice Magic Show z udziałem tancerzy – uczestników telewizyjnego programu „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.

Tankownia
Z wyroku I instancji nic nie zostało

5 stycznia Sąd Okręgowy w Krośnie wydał wyrok w ciągnącej się już wiele lat sprawie Tankowni. Sąd Okręgowy uniewinnił Małgorzatę D.Z. od zarzutu podrabiania podpisów a Elżbietę L. od zarzutu sfałszowania dokumentów. W pozostałym zakresie uchylił wyrok sądu I instancji (Sądu Rejonowego w Tarnowie) z 18 lutego 2009 r. i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji.

Galeria bez ronda?

Mieszkańcy Bochni z zainteresowaniem śledzą postęp prac nad budową galerii handlowej. Powstaje ona na terenie dawnej bazy autobusowej PKS, w pobliżu skrzyżowania ulic Proszowska, Partyzantów, 20-go Stycznia. Docelowo znajdzie się w niej ok. 170 sklepów, w pobliżu będzie także parking. Inwestorzy – firma CD Locum – zapowiadają, iż galeria zostanie otwarta na początku grudnia.

 

Ponadto:

Otwarcia nie było
Minął rok
Felieton – Tankownia po mojemu
Uchwalono budżet miasta na 2010 rok
Będzie nowy DPS?
Kronika policyjna
Krazyżówka
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp