Luty 2009

Niepewne losy łącznika
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę autostrady do Tarnowa. 57-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami „Szarów” i „Krzyż” podzielono na trzy inwestycje: Szarów – Brzesko, Brzesko – Wierzchosławice i Wierzchosławice – Krzyż. Do 2 lutego chętni na budowę autostrady składali oferty.
– Budowa A4 do Tarnowa rozpocznie się w drugiej połowie roku na trzech odcinkach jednocześnie, by za 2 lata cała autostrada była gotowa – podaje Magdalena Chacaga, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału GDDKiA

Gaz w podziemnych wyrobiskach
Ponad 10 lat temu narodziła się myśl, aby w pustych wyrobiskach kopalni soli Siedlec – Moszczenica utworzyć zbiorniki do magazynowania gazu. Dzięki temu mieszkańcy gminy Bochnia płaciliby mniejsze rachunki za gaz. Na przestrzeni lat wielokrotnie do tego pomysłu powracano, jednak nigdy nie udało się go zrealizować.
Może warto wrócić do tego pomysłu w chwili gdy konflikt gazowy Rosja – Ukraina w każdej chwili może się powtórzyć.

Inwestycje miejskie w 2009 roku
W przyjętym 30 grudnia ubiegłego roku projekcie budżetu na rok 2009 zaplanowano realizację inwestycji o łącznej wartości 29,84 mln zł.
Dwie największe z nich to budowy: hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poniatowskiego, której przewidywana wartość to 17,17 mln zł (z czego w 2009 roku planuje się przeznaczyć 10 mln) i obwodnicy północnej KN-2, której przewidywana wartość to 14 mln zł (z czego na 2009 zaplanowano połowę).

Sześciolatki marsz do szkoły!
Zgodnie z reformą Ministerstwa Edukacji dotyczącą obniżenia wieku szkolnego w 2009 do szkoły podstawowej trafią sześciolatki urodzone w okresie od dnia 1 stycznia do 30 kwietnia 2003 r., których rodzice wyrażą taką wolę.

Rozbudowa szpitala
Do listopada 2010 roku przy bocheńskim szpitalu powiatowym ma powstać nowoczesny, czterokondygnacyjny pawilon, w którym ulokowany zostanie oddział położniczy, ginekologiczny i neonatologiczny. Na realizację tego zadania pozyskano 10 mln zł ze środków Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 21 mln zł.

i wiele innych...


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp