Luty 2007

Nasza okładka – Dzięki strażakom Oliwier żyje
Na okładce prezentujemy strażaków z OSP Gdów, którzy 30 grudnia 2006 roku uratowali życie 8-letniemu Oliwierowi.

Zjazdy i samorządowe rozjazdy
Czy po wybudowaniu węzła autostradowego w Bochni, miastu grozi paraliż komunikacyjny? Taki scenariusz jest możliwy, jeśli bocheńskie samorządy oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a także Zarząd Dróg Wojewódzkich nie dojdą do porozumienia.
O wszystkich wariantach węzła autostradowego „Bochnia” oraz o stanowiskach poszczególnych samorządów, a także mieszkańców, dowiedzieć się można z lektury naszej gazety.

Sto lat jak jeden dzień
Anna Mróz jest najstarszą mieszkanką gminy Bochnia. Wywodzi się z Woli Nieszkowskiej, obecnie przebywa u córki w Bochni. W marcu skończy 100 lat. Z tej okazji były kwiaty, toasty i gratulacje. Nasi Czytelnicy poznają historię pani Anny i dowiedzą się, jaka jest jej recepta na długie życie.

Bursa w rozkwicie
Prezentujemy Państwu drugi z cyklu artykułów o bocheńskiej Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego. W tym roku mija 50 lat od powstania Internatu Liceum Pedagogicznego. Ta zasłużona placówka opiekuńczo-wychowawcza odnosiła liczne sukcesy i wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców i absolwentów. Historię Internatu przybliżają Państwu długoletni kierownik Internatu Adam Romański, który kierował placówką od 1957 do 1987 roku oraz Jan Paruch, pedagog i wychowawca, który przepracował tam 35 lat.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp