Luty 2006

W lutowym numerze m.in.:

Z cyklu bocheńskie osiedla: "Spacerkiem do zwierzyńca"

Zabytkowa kaplica, piękne miejsca spacerowe, mini zoo, pomniki – te i wiele innych atrakcji można znaleźć na kolejnym bocheńskim osiedlu, a mianowicie osiedlu nr 7 “Kolanów”.

Z cyklu nasze sołectwa: "Co ma zebra do Baczkowa?"

Baczków to wieś na granicy gmin Bochnia i Drwinia. Administracyjnie sołectwo jest jednostką pomocniczą tej pierwszej. Podlega jednak pod parafię w Mikluszowicach, które znajdują się na terenie drugiej. Wsi od blisko czterech lat szefuje Władysław Skoczek.

Gimnastyka zwolnień

Jedni twierdzą, że sport to zdrowie, inni, że niepotrzebny wysiłek. Niestety, Polacy w porównaniu np. do Amerykanów, czy Szwedów, są daleko w tyle, jeżeli chodzi o uprawianie sportów. W coraz szerszym zakresie problem ten dotyczy dzieci. Rodzice coraz częściej zwalniają je z lekcji wychowania fizycznego. Nagminnie mamy do czynienia z całorocznymi zwolnieniami z ćwiczeń nie tylko dzieci z wadami fizycznymi, ale również tych ze zwykłymi bólami głowy.

Minął rok 2005

Początek roku tradycyjnie już jest czasem podsumowań, wspomnień, rozliczeń. Miniony rok obfitował w wydarzenia – zarówno radosne jak i smutne – ważne dla naszego regionu i mieszkańców. Wszystkich, którzy chcą sobie o tych wydarzeniach przypomnieć, zachęcamy do lektury.

Uwaga oszuści

Odbierasz rachunek telefoniczny, a na nim astronomiczna kwota do zapłaty za wykonane połączenia. Skąd się wzięła? Przecież nigdzie nie dzwoniłem? To jakaś pomyłka! – te i inne myśli rodzą się w głowie. A wystarczy sobie przypomnieć, czy ostatnio np. nie odbierałeś jakiegoś nietypowego połączenia... Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, w jaki sposób możesz bronić się przed oszustami!

Horoskop

Horoskop numerologiczny

Ogłoszenia drobne

i wiele więcej...


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp