Listopad 2007

RPK na zakręcie
Sprawa RPK od wielu miesięcy budzi gorące emocje wśród mieszkańców powiatu bocheńskiego. Także posiedzenie Rady Miasta z piątku 26 października poświęcone zostało spółce i jej problemom. Niestety, nie przyniosło ono żadnych konkretnych rozwiązań.
Na sesję zaproszeni zostali przedstawiciele Związku Komunalnego Gmin ds. Komunikacji Miejskiej Rejonu Bocheńskiego, czyli Jerzy Lysy, Józef Słonina, Stanisław Gaworczyk oraz Bogdan Kosturkiewicz.

Hala za ponad 10 milionów złotych
Od lat miasto czyni starania, aby w Bochni powstała hala widowiskowo-sportowa. Mieszkańcy nie tylko miasta, ale i całego powiatu zwracali uwagę na fakt, iż w stolicy powiatu nie ma hali z prawdziwego zdarzenia. Poprzednie władze miasta czyniły starania aby w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) uzyskać dofinansowanie na budowę tego obiektu z funduszy unijnych.

W krainie smoka – wspomnienia z Szanghaju
W dniach 2 – 10 października 2007 roku w Szanghaju odbywały się Letnie Igrzyska Olimpijskie Olimpiad Specjalnych. Wśród reprezentantów Polski na tę Olimpiadę znalazło się dwóch wychowanków bocheńskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: Grzegorz Gniadek z Brzeska i Grzegorz Cichoń z Tarnawy. Z radością informujemy, że chłopcy odnieśli ogromny sukces – przywieźli do kraju olimpijskie medale! Grzesiek Cichoń w skoku w dal przeskoczył rywali z całego świata i wynikiem 3,90 m wywalczył złoty medal. Natomiast Grzegorz Gniadek przywiózł z Chin dwa srebrne medale – w grze indywidualnej i podwójnej. Obydwu zawodnikom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych sukcesów.
Do Szanghaju pojechał także Dariusz Frąckowiak, trener i opiekun chłopców z ramienia Olimpiad Specjalnych Polska, wychowawca w SOSW Bochnia. Oto jego wspomnienia z tej niezwykłej wyprawy.

Poborowi są w... Irlandii
Wojskowe Komendy Uzupełnień ślą wezwania do stawienia się przed komisją lekarską. Młodzi ludzie znaleźli jednak sposób na uniknięcie powołania do służby wojskowej. Nie zgłaszają się na wezwania, ponieważ niejednokrotnie nie ma ich w kraju. W poszukiwaniu pracy wyjechali za granicę o fakcie tym nie poinformowali żadnego urzędu.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp