Listopad 2006

W listopadowym numerze m.in:

Walczą o naszą przychylność!
Wybory samorządowe już za pasem. Wokół nas pojawiają się plakaty z coraz to innymi twarzami, czasem ktoś zapuka do naszych drzwi, by w osobistym spotkaniu przybliżyć swój program. W przedwyborczym wyścigu każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony. Na nowe miejsca w radach jest wielu chętnych.
Zobaczmy, kto chce zostać radnym, a kto burmistrzem lub wójtem w naszym powiecie i poszczególnych gminach.

Nasz jubileusz – 15 lat minęło, jak jeden dzień…
Bogaty program miał jubileusz 15 lat istnienia naszej gazety na lokalnym rynku wydawniczym. W sobotę, 28 października redakcja i czytelnicy spotkali się w najpierw kościele szkolnym, gdzie odprawiona została uroczysta msza św., następnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej rozstrzygnięto konkurs plastyczny, fotograficzny i literacki pt. „Ziemia bocheńska – moje najpiękniejsze miejsce na świecie”, a potem były wspomnienia, życzenia i recital Michała Łanuszki.

Prezentujemy także wyniki konkursów zorganizowanych przez naszą gazetę o wspólnym tytule „Ziemia Bocheńska – moje najpiękniejsze miejsce na świecie”, a także zwycięską pracę w konkursie literackim oraz fotograficznym.

Pomysły na lepszą Bochnię
W piątek 20 października w hotelu Millenium w Bochni doszło do spotkania czterech kandydatów na fotel burmistrza Bochni: Wojciecha Cholewy, Gustawa Korty, Bogdana Kosturkiewicza i Czesława Kumorka. Podczas spotkania zainicjowanego przez Gazetę Krakowską, poruszano m. in. tematy problemów komunikacyjnych w mieście, bezpieczeństwa, planowanych inwestycji. Na sali oprócz kandydatów pojawili się mieszkańcy miasta. Jednak z uwagi na zamknięty charakter debaty nie mogli oni zadawać pytań.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp