Listopad 2004

W listopadowym numerze m.in.:

Proces dróżniczki

Przed Sądem Rejonowym w Bochni trwa proces dróżniczki Michaliny K., która jest oskarżona o to, że w lutym b.r. nie opuściła rogatek na przejeździe kolejowym w Rzezawie, doprowadzając do wypadku, w którym zginął kierowca rajdowy Janusz Kulig. Wyrok zapaść ma najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Michalinie K. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

“Graffiti jam” w Bochni

W sobotę 16 października nieciekawy mur przy ulicy Konfedratów Barskich został pokryty licznym i kolorowym graffiti. Inicjatorem całej imprezy był Daniel Sułek, właściciel sklepu “Nokaut”, znanego wszystkim hiphopowcom w Bochni. Na organizację imprezy uzyskano zgodę burmistrza miasta, znanego z tego, że wspiera różne akcje młodzieżowe.

Gimnazjum im. Janusza Kuliga

Placówka w Łapanowie jako pierwsza w Polsce otrzymała zaszczyt noszenia imienia wspaniałego człowieka – Janusza Kuliga. Podczas uroczystej akademii, odbywającej się na sali gimnastycznej, żona Janusz wraz z córką odsłoniła tablicę pamiątkową z płaskorzeźbą przedstawiającą słynnego rajdowca. Uroczystości uświetnił program artystyczny, a także ślubowanie złożone przed sztandarem przez młodzież gimnazjum.

“Co mam dziecku dać jeść? Kamień?”

Nieustannie rośnie liczba Polaków żyjących poniżej minimum socjalnego. W największym stopniu kwestia ta dotyka najmłodszych. Problem niedożywienia dzieci osiąga w Polsce kolosalne rozmiary. W Bochni jest 7 punktów żywnościowych, w których Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dożywia najbardziej potrzebujące dzieci. Niestety liczba rodzin potrzebujących pomocy nieustannie rośnie.

i wiele więcej....


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp