Lipiec 2010

W numerze m.in.:

Ciasno w przedszkolach
Mimo, że od kilku lat w Bochni sukcesywnie wzrasta ilość miejsc w poszczególnych przedszkolach, wciąż jest ich za mało. W tym roku „z kwitkiem” odprawiono 53 dzieci.

Koncertowe Dni Bochni
Zabawy, konkursy, turniejowe zmagania, koncerty poważne i rozrywkowe – te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników tegorocznych Dni Bochni. Nawet deszczowa pogoda nie odstraszyła chętnych do skorzystania z licznej oferty przygotowanej z okazji święta miasta.

Miasto zleciło odwierty
Problematyka przeciwdziałania bezrobociu, informacja zarządu BKS na temat działalności klubu, kolejne przesunięcie środków z trasy KN-2, osuwisko na ul. Dębnik i przykry incydent na tegorocznych Dniach Bochni to tematy poruszane podczas sesji Rady Miasta Bochni, która odbyła się w czwartek 24 czerwca.

Zagraża im wysypisko?
Państwo Jan i Maria Surma, starsze małżeństwo, mieszkają w Proszówkach na przysiółku zwanym Ispy, w pobliżu wałów rzeki Raby. W pobliżu ich gospodarstwa znajdują się jeszcze 3 domy, do których samochodem można dostać się od ul. Krzyżanowickiej, jadąc w kierunku na Słomkę i przejeżdżając przez stare koryto Raby. Dom ulokowany mają na niewielkim cyplu, przed domem znajduje się sad i pola, w pobliżu jest staw, a z okien widok na nieczynne już wysypisko.

Zalała ich woda z autostrady?
Ostatnia powódź doświadczyła bardzo wielu ludzi. Zalane zostały obszary prawie wszystkich województw, łącznie z małopolskim. Głównymi sprawcami tej tragedii były ulewne deszcze, ale czy aby na pewno natura ponosi cała odpowiedzialność? Czy w którymś momencie ludzki błąd nie przyczynił się do zwiększenie rozmiarów nieszczęścia?

Ponadto:
* Podwójny jubileusz Szkoły Muzycznej
* Była lekarzem z powołania – wspomnienie Krystyny Holoty
* Czy szkoda sprzedawać Floriana?
* Koncert dla powodzian
* O byciu Prezydentem opowiadają 6-latki z przedszkola w Rzezawie
* Felieton – By żyło się nam ładniej!
* Wierzyliśmy w zaporę... – rozmowa z Krzysztofem Kokoszką, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Bochni
* Kronika policyjna
* Krzyżówka
* Horoskop
... i wiele innych


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp