Lipiec 2007

Karuzela stanowisk w starostwie
Nabór wciąż trwa

Od momentu wyboru nowych władz, w bocheńskim starostwie znacząco wzrosła liczba zatrudnionych osób. Ledwie zakończy się jeden nabór, a już ogłaszany jest konkurs na kolejne stanowiska.

Co dalej z Pogotowiem?
Podczas sesji Rady Powiatu 21 czerwca radni mieli podjąć decyzję o przyłączeniu bocheńskiego pogotowia do szpitala powiatowego. Mieli – ponieważ na wniosek Zarządu punkt ten został zdjęty z porządku obrad, mimo iż mając poparcie koalicyjnych radnych Zarząd mógłby to uczynić. Przyczyna? – Zarząd daje sobie i innym czas na przemyślenie tej decyzji.

Największa inwestycja w Bochni
Będzie lepsza woda w mieście

Dzięki środkom uzyskanym 8 grudnia 2005 decyzją Komisji Europejskiej w ramach Funduszu Spójności w Bochni zrealizowany zostanie projekt pn. „Zaopatrzenie w wodę i kanalizacja w Bochni”.

W dziesiątą rocznicę powodzi stulecia
Właśnie w tych dniach przypada dziesiąta rocznica pamiętnej „powodzi stulecia”, która na początku lipca 1997 roku poczyniła olbrzymie spustoszenie w wielu miejscach kraju. Zaczęło się od tego, że w pierwszej dekadzie lipca 1997 r. nawiedziły południową Polskę i Czechy obfite opady deszczu, które w efekcie spowodowały na tym terenie największą, od niepamiętnych czasów, powódź. Skutki powodzi odczuło 26 województw, głównie południowej i zachodniej Polski. Zalanych zostało ponad 650 tys. hektarów terenu, ponad 1360 miejscowości, w tym 309 całkowicie. Woda zalała w znacznym stopniu tak duże miasta jak Opole, Wrocław, Kłodzko i Racibórz. Musiano ewakuować ponad 160 tysięcy osób. Powódź pochłonęła ponad 50 ofiar. Żywioł dotknął aż 10% terytorium Polski.

Nowe oblicze Straży Miejskiej
Od marca bocheńska Straż Miejska ma nowego komendanta. Został nim Krzysztof Tomasik, mieszkaniec Tarnowa. Wcześniej pracował przez kilka lat w Straży Miejskiej właśnie w tym mieście. Od razu po objęciu stanowiska wziął się do pracy. A pomysłów na funkcjonowanie tej jednostki ma wiele.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp