Lipiec 2006

W lipcowym numerze m.in.:

Kierowcom wstęp wzbroniony!
W piątek 23 czerwca łącznik między ulicą Bernardyńską i Białą, znajdujący się przed Bazyliką w Bochni, został całkowicie wyłączony z ruchu. Przy skrzyżowaniu postawiono znak zakazu ruchu, a na całej szerokości ulicy stanęły kamienne donice wypełnione kwiatami, do złudzenia przypominającymi te, które niegdyś stały koło kościoła św. Mikołaja. Wywołało to ogromne zaskoczenie wśród kierowców i mieszkańców ulicy Białej, którzy wcześniej o tej sytuacji nie zostali poinformowani.
Staramy się dociec, kto jest odpowiedzialny za tą decyzję i czy jest ona nieodwołalna.

Będą nowe nawierzchnie
Prezentujemy ostatnią część artykułów dotyczących inwestycji przeprowadzanych na terenie powiatu bocheńskiego. Tym razem przybliżamy inwestycje zaplanowane przez starostwo powiatowe oraz gminę Rzezawa.

Bochnia świętowała
Mieszkańcy Bochni po raz kolejny mogli uczestniczyć w największej imprezie plenerowej miasta Dni Bochni 2006. Mimo, że pogoda początkowo nie dopisywała, było zimno i deszczowo, to oddanych kulturze i muzyce nie zabrakło.

Bezpieczne place zabaw?
Większość dzieci wracających ze szkoły marzy tylko o jednym – chwili zabawy na swoim podwórku lub na pobliskim placu zabaw. Tu budują swoje zamki z piasku, zawierają i zacieśniają przyjaźnie, relaksują się i bawią. Niestety, bywa tak, że to wymarzone miejsce do zabawy może być miejscem, na którym może zdarzyć się groźny dla zdrowia i życia dziecka wypadek.

Z cyklu bocheńskie osiedla – osiedle Kurów
W odwiedzinach u bobrów

Nazwa osiedla Kurów wywodzi się od dawnej wsi Kurów, lokowanej już w XIV w i jej pierwszego właściciela Klemensa Kurowskiego. W 1973 r. włączono Kurów, podobnie jak Dołuszyce i Chodenice, w granice administracyjne Bochni. Zachowały się tu ślady z II wojny światowej, relikty niemieckich umocnień wojskowych.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp