Kwiecień 2013

W numerze m.in.:

 

Bez cenzury

Rozpoczynamy nowy cykl wywiadów z osobami zmieniającymi naszą lokalną rzeczywistość. W tym numerze wywiad z Jerzym Lysym – wójtem gminy Bochnia, prezesem Zarządu Stowarzyszenia Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem. W wywiadzie m.in. o zadłużeniu gminy, oświacie oraz współpracy gminy, miasta i powiatu.

 

Daleka droga do łącznika

Dyskusje na temat budowy łącznika wydają się nie mieć końca. Sprawa budzi zrozumiałe emocje, gdyż od kilku lat kolejne władze powiatu i miasta wykazują się niemocą w załatwianiu tak istotnej dla regionu inwestycji. Jednocześnie podczas sesji Rady Miasta padły pytania, dlaczego to Skanska nie wybuduje drogi do Strefy oraz oskarżenia o błędne przygotowanie przetargu, w którym nie ujęto budowy łącznika.

 

A jak Alkohol

Afera wokół klubu nocnego „Boonga Boonga” skłania do przyjrzenia się z bliska problemowi dostępności alkoholu w naszym regionie. Okazuje się, że na terenia miasta Bochnia w 2012 roku zakupiono alkohol o łącznej wartości... 30 milionów złotych.

 

Samorządy nie mogą sprzedać nieruchomości

Wiele się mówiło o kamienicach i działkach będących własnością samorządową, które w przeciągu 2-3 lat miały iść pod młotek. Jednak do tej pory nie udało się ich sprzedać. Przygotowaliśmy, krótki przegląd jak sprawy sprzedaży tych budynków wyglądają obecnie.

 

Ponadto m.in.:

* Minął miesiąc

* Drugi fotoradar Bochni

* Wypadki łapanowskie z 5 czerwca 1932 roku

* Sonda dzieci: Co to jest uczciwość?

* Kronika policyjna

* Horoskop

...i wiele innych


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp