Kwiecień 2008

Galeria coraz bliżej...
W listopadzie 2006 roku PKS wycofał swoje usługi z terenu Bochni. W mieście pozostało kilka obiektów należących do firmy, które wystawione zostały na sprzedaż, m.in. dworzec i była baza PKS-u . Teren dworca został zakupiony przez miasto. Obecnie wykorzystywany jest jako parking. Z kolei teren po bazie PKS wykupiła firma CD Locum z Rzeszowa.

Powstanie Specjalna Strefa Ekonomiczna
Podczas ostatniej sesji radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej pod nazwą „Krakowski Park Technologiczny”. Strefa ta ulokowana będzie przy planowanym zjeździe z autostrady, w obrębie drogi na Uście Solne.
– Krakowski Park Technologiczny to instytucja, która zarządza Krakowską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Ta strefa daje preferencji przedsiębiorcom, inwestorom, którzy na danym terenie będą chcieli prowadzić swoją działalność – mówi Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni.
Inwestorzy, którzy postanowią na tym terenie prowadzić swoją działalność mogą skorzystać z pomocy publicznej.

Palmy bliższe nieba...
Ma 37 lat i od urodzenia mieszka w Lipnicy Murowanej. Jest zwykłym, skromnym człowiekiem, jednak niezwykłe jest to, co robi. Zbigniew Urbański bowiem on kilkunastu lat wykonuje wielkanocne palmy, które sięgają wysoko ponad pomnik św. Szymona i lipnicki rynek.

Felieton – Drewniane pomysły
W święta wszyscy chcemy odpoczywać. W święta chcemy cieszyć się ze wspólnych spotkań z najbliższymi. W święta zatem nie warto rozstrzygać ważnych sporów, sprzeczać się z innymi o to, kto ma rację. Dlatego też dzisiejszy felieton będzie o sprawach nie najważniejszych. Będzie o drewnianych pomysłach…

Ponadto:
Migrujące księgi – wywiad z prezesem Sądu Rejonowego w Bochni Małgorzatą Chołdą.
W maju koniec inwestycji? – o planowanym zakończeniu prac na drodze pod wiaduktem w Cikowicach.
Bochnia w okresie staropolskim – niezwykła wystawa w bocheńskim Archiwum Państwowym.
Ku przygodzie – czyli Damian Sprysak i Grzegorz Wojtal w Nowej Zelandii.
Krzyżówka
Horoskop
I wiele innych...


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp