Grudzień 2009

W grudniowym numerze m.in:

Bocheński „Orlik otwarty”

Przy Szkole Postawowej w Bochni w ramach rządowego Programu Budowy Kompleksów Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” nastapiło otwarcie pierwszego bocheńskiego „Orlika”.

Piękna jesień życia

Z czym kojarzy się Państwu dzień 6 grudnia? Oczywiście z prezentami i św. Mikołajem. Ale dla niektórych jest to dzień wyjątkowy pod innym względem – tak jak dla pani Zofii Trojanowskiej z Rajbrotu, która obchodzi wówczas urodziny. W tym roku jest to jednak niezwykłe święto, bowiem pani Zofia kończy właśnie okrągłe 100 lat życia.

Zawirowania wokół RPK

Wstrzymane kursy autobusów, komunikacja zastępcza, protesty kierowców, niezadowolenie pasażerów, spory między samorządowcami – jednym słowem chaos. Przez kilka dni komunikacja w Bochni nie funkcjonowała tak jak powinna. A przyczyną takiego stanu rzeczy były ... pieniądze.

Śluby, bale i pogrzeb, czyli atrakcje wiśnickiego zamku

1 września Urząd Miasta w Wiśniczu przejął w administrację Zamek Kmitów i Lubomirskich. Zmiana ta ma pociągnąć za sobą wiele innych, dzięki którym zamek rozkwitnie i będzie przyciągał coraz więcej turystów.

Wiesław Ochman w Bochni

W Galerii Krakowskiego Banku Spółdzielczego oddział w Bochni otwarto wystawę malarstwa Wiesława Ochmana. Wiesław Ochman znany jest przede wszystkim z kariery operowej. To jeden z najwybitniejszych tenorów świata.

Ponadto:

Felieton – Zamiast świńskiej grypy
Na Nowy Rok podwyżka podatków
Skarby Biblioteki Jagiellońskiej
Kronika policyjna
Krazyżówka
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp