Grudzień 2007

Burmistrz Kosturkiewicz wybuduje kompostownię?

Wkrótce minie rok od wyboru Bogdana Kosturkiewicza na burmistrza Bochni. W programie wyborczym ówczesny kandydat na fotel burmistrza umieścił punkt mówiący: zagospodarujemy, poza Bochnią, niszczejące od ponad pięciu lat urządzenia do kompostowania odpadów komunalnych”.
Wszyscy mieszkańcy Bochni z niecierpliwością oczekiwali działań w tej sprawie. Przypomnijmy, iż urządzenia do kompostowania zostały zakupione za czasów, kiedy burmistrzem miasta był Teofil Wojciechowski.
Obecny burmistrz miasta Bogdan Kosturkiewicz zamierza podjąć działania zmierzające w kierunku wykorzystania tych urządzeń. Nie precyzuje jednak, kiedy to nastąpi. Podkreśla jednak, iż od początku był przeciwnikiem budowy na terenie Bochni zakładu do utylizacji odpadów komunalnych.

Będzie tomograf w bocheńskim szpitalu
Fundacja im. dr Anny Trzaski – Wilkońskiej zebrała ponad 75 tys. zł na zakup tomografu komputerowego dla bocheńskiego szpitala. We wtorek 20 listopada zarząd fundacji przekazał bocheńskiemu staroście i dyrektorowi szpitala symboliczny czek.
Kwota którą udało się zebrać (75 648,20 zł) nie jest wystarczająca na sfinansowanie całej inwestycji, której całkowity koszt opiewa na prawie 2 mln złotych. Pozostałe środki pochodzić będą z kredytu zaciągniętego na ten cel przez starostwo.

Hala w 15 miesięcy
W połowie lipca na hali I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni rozpoczęto remont. Obejmował on wymianę parkietu, wykonanie elewacji. Inwestycja miała zostać zakończona do 31 sierpnia. We wrześniu okazało się, że prace wciąż trwają, a wykonawcy dodatkowo rozebrali trybuny. Ich remont nie był przewidziany w budżecie inwestycji.

Sąd uniewinnił starostę
Sąd Rejonowy w Bochni po przesłuchaniu wszystkich świadków uniewinnił 7 listopada starostę bocheńskiego Jacka Pająka. Przypomnijmy, iż Joanna Solak oskarżyła go o zniesławienie i narażenie jej dobrego imienia na szwank.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp