Grudzień 2006

W numerze m.in.:

Pomoc społeczna sposobem na życie
W naszym kraju powoli dochodzi do paradoksu – Polacy narzekają, że nie ma pracy, a firmy bezskutecznie poszukują ludzi. Emigracja zarobkowa nie jest jedyną przyczyną ubywającej liczby pracowników. Kryje się za tym także niedostosowanie szkolnictwa do wymogów rynku pracy, szara strefa oraz niechęć niektórych osób do pojęcia jakiegokolwiek zatrudnienia. Za brakiem pracy idzie brak środków do życia. A to pociąga za sobą długie kolejki po różnego rodzaju zapomogi świadczone przez państwo.

Ich wybraliśmy!
Na łamach gazety prezentujemy wyniki tegorocznych wyborów samorządowych we wszystkich gminach powiatu bocheńskiego oraz w mieście Bochni.

Dusza Człowiek
Ludmiła Gut – wieloletnia dyrektor bocheńskiej biblioteki, w szkole przezywana „Kowboj” albo „Wróbelek”. Drugiego przezwiska nie lubiła, a jeżeli ktoś ośmielił się powiedzieć do niej „Wróbel”, nie miał łatwego życia. Drobna, wiecznie uśmiechnięta, zawsze elegancko ubrana.
Podczas ponad trzygodzinnego spotkania opowiedziała o swojej pracy, miłości do książek i Czytelników, wspaniałych ludziach, których spotkała na swojej drodze, chwilach wzruszenia i radości, ale także o momentach trudnych, pełnych smutku i zwątpienia.

Z Cyklu bocheńskie osiedla – osiedle nr 12 Smyków
Trzeba zacząć od siebie

Podążając ul. Wygoda w stronę Krzyżanowic, mijamy po drodze dwunaste już bocheńskie osiedle – Smyków. Jego granice wyznaczają ulice: Birków, Graniczna, Hutnicza (na wschód od ul. Wygoda), Krzyżanowicka, Smyków, Wygoda (od skrzyżowania z ul. Hutniczą). Pieczę nad sprawami osiedla sprawuje przewodnicząca Karolina Siwek wraz z Zarządem, w skład którego wchodzą: Stanisław Jarecki, Jan Krawiec, Józef Gałązka, Józef Nowak.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp