Czerwiec 2010

W czerwcowym numerze m.in.:

Powódź dzień po dniu
Przedstawiamy kalendarium z rozwoju sytuacji powodziowej na terenie powiatu bocheńskiego.

Przerażenie i bezradność
Tak dużej Raby, która w poniedziałek 17 maja zalała Cikowice, Damienice i Proszówki, nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy bocheńszczyzny. W jednej chwili woda wdarła się na podwórka, do domów, do budynków gospodarczych. Zalała piwnice, zniszczyła dobytek, przyniosła śmierć zwierzętom.

Kto ponosi odpowiedzialność!
W poniedziałek 17 maja nad ranem woda, która wystąpiła z koryta rzeki Raby zalała położone wzdłuż jej brzegu miejscowości: Proszówki, Cikowice i Damienice. Zaskoczyła niczego nie spodziewających się mieszkańców w ich domach i łóżkach. Na ratowanie dobytku nie było już czasu. Woda przybierała w zastraszającym tempie zalewając wszystko, co stanęło na jej drodze. Ludzie zostali uwięzieni w swoich domach, tracili swój dobytek.

Co z Nepomucenem?
Kilka lat temu na łamach „Ziemi Bocheńskiej” zastanawialiśmy się, co stanie się z figurą Jana Nepomucena stojącą na łąkach między Krzeczowem, a Słomką, przez które została wytyczona trasa autostrady. W marcu br. figura nagle zniknęła z łąk.

Radni zaskoczyli burmistrza?
Kamienica przy ul. Rynek 13, przebudowa skrzyżowania ulic Proszowska, Partyzantów i 20-stycznia oraz zaciągnięcie przez burmistrza Bochni zobowiązania na realizację zadania Park Uzbornia to tematy poruszone podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w czwartek 27 maja.

Ponadto:
Sprzedam tablicę...
Tusk obiecał, że pomoże...
Samorządy szacują straty
Woda zniszczyła WTZ-y
Będzie pomoc dla powodzian
Sonda z przedszkolakami z Mikluszowic
Kronika policyjna
Krzyżówka
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp