Czerwiec 2009

W czerwcowym numerze m.in.:

Srebrny jubileusz parafii św. Pawła Apostoła

W dniach od 23 do 25 maja parafia św. Pawła Apostoła w Bochni uroczyście obchodziła jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Jubileusz ten przypadł w szczególnym czasie. Rok 2008 obchodzony jest bowiem w Kościele katolickim jako rok św. Pawłowi, patrona parafii,

Głównym punktem obchodów 25-lecia pod nazwą „Triduum Dziękczynienia” była sobotnia (23 maja) msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, który dokonał poświęcenia stojącej na placu przykościelnym kamiennej statuy św. Pawła Apostoła.

Ponadto o początkach parafii i budowie kościoła opowiada proboszcz Jan Nowakowski.

Nie będzie obwodnicy Łapczycy?

Podczas zebrania wiejskiego 24 maja mieszkańcy Łapczycy podjęli decyzję o blokadzie ruchu na drodze krajowej nr 4. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko odkładaniu decyzji o budowie obwodnicy omijającej Łapczycę. Protest zaplanowano na piątek 5 czerwca, na godzinę 17. Protestujący będą blokować ruch maszerując nieustannie przez skrzyżowanie dla pieszych.

„Medyk” zostanie w Bochni

Wszystko wskazuje na to, iż Policealne Studium Medyczne pozostanie w Bochni co najmniej na kolejny rok. Taka umowa zostanie podpisana między przedstawicielami zarządu województwa, a Urzędem Miasta w Bochni. Miasto będzie udostępniać budynek przy ul. Regis na podstawie umowy najmu.

 


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp