Czerwiec 2006

W czerwcowym numerze m.in.:

Nie pozwól się zwieść!
Zbliżają się wakacje. Powoli zastanawiamy się, jak je spędzić, dokąd wyjechać. Snujemy plany i marzenia o ciepłych krajach, słońcu, morzach w turkusowych kolorach... Niestety, okres ten to nie tylko czas wypoczynku i sielanki. Właśnie w wakacje znacznie wzmaga się aktywność różnego rodzaju sekt i organizacji, które pod przykrywką kursów, obozów i wycieczek werbują ludzi – szczególnie młodzież – w swoje szeregi.

Historia jednego lotu
Rzadko zdarza się by bohaterem artykułu w lokalnej prasie został samolot z okresu II wojny światowej. Już chociażby z tego względu artykuł jest wyjątkowy. Odkrywanie historii Liberatora, który został zestrzelony w połowie sierpnia 1944 r. nad Nieszkowicami Wielkimi było nie lada wyzwaniem. Dedykuję ten tekst pamięci siedmiu polskich pilotów, którzy narażali swoje życie w lotach nad okupowany kraj, płacąc za to najwyższą cenę i na stałe wpisując się w pamięć jeszcze żyjących w okolicach ludzi.

Inwestują w oświatę
Prezentujemy Państwu inwestycje zaplanowane do realizacji w 2006 roku przez gminy: Gdów, Lipnica Murowana, Bochnia, Nowy Wiśnicz.

Nasza propozycja na wakacje – Koralowy Sharm
Sharm El Sheikh to zaczarowane i cudowne miejsce. Położona na Płw. Synaj miejscowość przyciąga turystów pięknymi plażami i zapierającymi dech w piersiach rafami koralowymi.


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp