Czerwiec 2005

W czerwcowym numerze m.in.:

Korupcja, a Urząd Miejski

Słownik wyrazów obcych PWN definiuje korupcję jako przyjmowanie przez pracownika instytucji państwowej lub społecznej korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za wykonanie czynności urzędowej lub za naruszenie prawa: przekupstwo, łapownictwo. Przedstawiamy pierwszą z cyklu rozmów z przedstawicielami urzędów z terenu powiatu na temat "Korupcja, a..." Wybór padł na Burmistrza Bochni, Wojciecha Cholewę

Nagrody wręczone!

28 kwietnia w Warszawie, już po raz trzeci, odbyła się uroczystość wręczenia nagród im. Władysława Orkana. Wyróżnienia funduje Instytut im. Władysława Orkana wspólnie z Fundacją im. K. E. Lewakowskiego i przyznaje je osobom, które są animatorami życia kulturalnego w polskich miastach, miasteczkach i wioskach. Tegoroczne uroczystości miały wyjątkowy charakter. Otóż po raz pierwszy w historii nagrodę im. W. Orkana otrzymała osoba z naszego regionu. Radość jest tym większa, że jest nią nasza redakcyjna koleżanka Łucja Piątkowska.

Jak nie palisz i nie pijesz, to stu lat dożyjesz

We wtorek 17 maja Fryderyk Trojanowski obchodził jubileusz stulecia urodzin. Ten niezwykle dziarski pan przeżył dwie wojny światowe, czasy Polski Ludowej, przemiany polityczne, które kształtowały nasz naród i kraj. Ponad 75 lat hoduje pszczoły, które dają zdrowy i pożywny miód. Drobny, uśmiechnięty mężczyzna. W czym tkwi jego siła i jaką ma receptę na tak długie życie?

Najlepszy przyjaciel policjanta

Policja na całym świecie skupuje dla siebie psy, które ukończyły dwanaście miesięcy, a nie są starsze niż dwa lata. Czasem podnosi się górną granicę wieku, jeżeli pies jest wybitnie uzdolniony. Aby takie zwierzę mogło pracować w policji, stawia się mu szereg warunków, które musi spełnić.

Horoskop

Horoskop numerologiczny

Ogłoszenia drobne

Repertuar kina Regis na początek czerwca

i wiele więcej


<< powrót
zbadmin
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp