Wrzesień 2010

We wrześniowym numerze m.in.:

Rozjadą nasze drogi
Mieszkańcy Stanisławic, Damienic, Cikowic i Proszówek, miejscowości położonych na terenie gminy Bochnia, boją się o swoje bezpieczeństwo. Codziennie po drodze powiatowej Kłaj – Proszówki przejeżdżają bowiem samochody ciężarowe, dowożące materiał do budowy autostrady. Przejeżdżają one, jak podkreślają mieszkańcy, bez niezbędnych pozwoleń.

Krzyżanowicka już przejezdna
Wielokilometrowym objazdem, po wyboistej, pełnej dziur i kolein drodze muszą jeździć mieszkańcy Krzyżanowic, by dotrzeć do Bochni. Tę samą trasę muszą pokonać mieszkańcy Proszówek, ul. Wygoda i Smyków w Bochni, aby dojechać do kościoła parafialnego w Krzyżanowicach. Powód? – budowa mostu na rzece Rabie, w ramach autostrady A4.

Na pielgrzymim szlaku
Już 28. raz z Tarnowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W tym roku ośmiu tysiącom pielgrzymów towarzyszyło hasło „Bądźmy świadkami miłości”.

Nadchodzi dobry czas dla kobiet w Bochni
Wywiad z dyrektorem bocheńskiego Szpitala Powiatowego Wojciechem Szafrańskim, na temat nowego oddziału ginekologiczno-położniczego.

Czas na podsumowanie
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Poprosiliśmy dotychczasowych burmistrzów, wójtów oraz starostę o odpowiedź na pytanie czy będą strać się o reelekcję. Przedstawiciele samorządów podsumowali minione 4 lata, przypomnieli zrealizowane inwestycje, największe sukcesy i zadania nie zrealizowane. Jako pierwsi wypowiedzieli się starosta bocheński Jacek Pająk, wójt gminy Trzciana Józef Nowak oraz wójt gminy Żegocina Jerzy Błoniarz.

W Cerekwi za drogo
Wydawało się, że stojący w Cerekwi budynek, gdzie niegdyś funkcjonował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy znów zatętni życiem. Pojawiły się bowiem plany dostosowania go do potrzeb zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Ponadto m.in.:
Królowała kasza
Polsko-niemieckie spotkania
Sukces mieszkańca Proszówek
Dziękując Stwórcy
Ochotnicza Straż Pożarna Proszówki
Święto Ziemi Gdowskiej
Caritas pomogła powodzianom
Felieton – O kulturalnych problemach ciąg dalszy
Kształcenie w estetycznych warunkach
Kronika policyjna
Horoskop


<< powrót
Nowości wydawnicze
Powstanie Styczniowe
Aktualny numer

© Ziemia Bocheńska 2010, created by golin gfx by bopp